Na nas se obračajo naročniki, ki si zastavljajo vprašanja kot so:
Organizacije, ki so pri svojem delovanju odvisna od nepremičnim in njihove učinkovitosti imajo naslednja vprašanja na različnih področjih.
Vprašanja, ki si jih postavlja vodstvo organizacije
Vprašanja uporabnikov zgradbe
Vprašanja vzdrževalnega osebja
Vprašanja IT strokovnjakov
In pa, kako vse te pojme, ki so na prvi pogled protislovni združiti v inteligentno celoto?
Cilj je ob rastočih cenah energije zniževati njeno porabo in zagotoviti udobje, produktivnost in najnižje možne stroške.
Energetsko učinkovitost
Termično udobje
Varnost za ljudi, procese
Visoko produktivnost
Modernizacija opreme
Pritiski na nižanje stroškov
Odgovor je v avtomatizaciji zgradb
V sistemih hišne avtomatizacije, ki aktivno znižujejo porabo energije, povečujejo udobje in zagotavljajo varnost za procese in ljudi.
(Z miško se pomaknite po nivojih in izberite nivo za več informacij)
Centralne nadzorne sisteme sestavlja oprema na različnih nivojih
Centralni nadzorni sistem (CNS) je povezovalni člen vseh podsistemov v zgradbi v skupno točko, od koder je omogočen nadzor in upravljanje nad vsemi priključenimi napravami iz enega samega ali večih mest. Pri tem je prav tako možen tudi daljinski nadzor od koderkoli in sicer preko intraneta, interneta, javnega ali mobilnega telefonskega omrežja.
Najpomembnejši dejavnik, ki ga je potrebno upoštevati, da uporabimo zmogljiv, zanesljiv in odprt sistem, ki temelji na mednarodno priznanih standardih. Modularna gradnja nam omogoča, da se sistem dograjuje in da raste skupaj z zgradbo. Le takšen daje visoko stopnjo upravičenosti in varnosti investicije.
Z miško se pomaknite po nivojih in izberite nivo za več informacij
Standardizacijski okvirji, ki vplivajo na področje avtomatizacije zgradb
Organizacije pri uvajanju energetsko učinkovitih rešitev niso prepuščene lastni iznajdljivosti. Postopki uvajanje sistemov za upravljanje z viri so standardizirani.
EN 15232
Evropski standard EN 15232 »Energetski učinkovitosti stavb« – Vpliv Avtomatizacije zgradb, na nadzor in njihov upravljanje« je eden iz niza standardov CEN, razvitega v okviru standardizacijskega projekta Evropske skupnosti, katerega cilj je podpreti Direktivo za energijo Učinkovitosti stavb (EPBD) za izboljšanje energetske učinkovitosti stavb v državah članicah
EU.
Standard določa metode za oceno vplivov Avtomatizacija zgradb in kontrolnih sistemov (BACS – Building Automation and Control Systems) in sistemov za tehnično upravljanje zgradb (TBM Technical Building Management) njihova vplive na energetsko učinkovitost stavb. Določa tudi metodologijo za minimalno doseganje funkcionalnosti novo vgrajenih sistemov.
ISO 14001:2015
V veljavi je standard ISO 14001, ki določa merila za ravnanja z okoljem. Glavni namen prostovoljnega standarda je organizacijam pomagati pri njihovih nenehnih okoljskih prizadevanjih.
Gre za mednarodni standard, ki postavlja okvir, kateremu organizacije lahko sledijo, da lahko vzpostavijo učinkoviti sistem ravnanja z okoljem in viri. Standard je primeren za vse tipe organizacij: od majhnih, ki želijo izboljšati preglednost nad porabo energije, do velikih poslovnih sistemov, ki želijo pravilno postaviti svoje sisteme poslovanja, zmanjšati količine odpadkov, zmanjšati porabo virov, znižati obratovalne stroške, povečati okoljsko ozaveščenost.
ISO 50001: Upravljanje z energijo
Pomemben del standarda ISO 14001 je ISO 50001 – upravljanje z energijo.
Organizacija lahko na podlagi priporočil iz standarda ISO 50001 svoje delovanje vzpostavijo na tak način, da izboljšajo energetsko učinkovitost. Največji poudarek je na sistematičnem upravljanju z energijo na dolgi rok.
Delovanje v skladu s standardi ob zmanjšani porabi energije prinaša predvsem izboljšan status v dobaviteljskih verigah, kar pozitivno vpliva na povečanje konkurenčne prednosti.